Miło mi powitać na stronie kotów rasy Maine Coon POHULANKA*PL.

Hodowla mieści się w małej miejscowości o ciekawej nazwie Pohulanka, w woj. mazowieckim – zamieszkaliśmy tu prawie 15 lat temu aby w pełni realizować nasze pasje. Wszystkie nasze koty zarejestrowane są w SHK (Stowarzyszenie Hodowców Kotów) będącego pod patronatem WCF w Polsce.

Dokładamy wszelkich starań dobierając koty i kotki hodowlane aby nasze kocięta zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru odpowiadały międzynarodowemu standardowi rasy MCO. Staramy się aby nasze kociaki były dobrze socjalizowane, bardzo kontaktowe – towarzyskie.

Nasze koty mieszkają z nami w dużym domu gdzie mają dostęp do wszystkich pomieszczeń w których my również przebywamy, towarzyszą nam przy wszystkich pracach domowych z racji swojego „ciekawskiego charakteru”. Mają do dyspozycji woliery gdzie chętnie przebywają „wietrząc futerka”. Nasza miłość do zwierząt to nie tylko koty, mieszka z nami w domu Berta (prawie cane corso)- wielka przyjaciółka wszystkich kotów. Do grona naszych zwierzaków dołączyły 2 „gadające osobniki” są to papugi żako,panna Ziuta i kawaler Paput.


Album KOTY

Kocham koty i dlatego zgodziłam się być współautorem pięknego albumu KOTY pochodzenie*rasy*zachowania, w albumie tym opisałam 3 rasy kotów: maine coon (zobacz zakładka o rasie) oraz Bobtail Jaboński i Bobtail Kurylski


Echo Dnia

Mieliśmy przyjemność gościć u nas p.A.Sokołowskiego,który zauroczony naszą hodowlą,naszymi kotami napisał o nas w gazecie Echo Dnia


Samochody zabytkowe

Nasz druga pasja to samochody zabytkowe(jesteśmy uczestnikami rajdów,zlotów old mobili) organizujemy Zlot pojazdów zabytkowych: Pohulanka Weteranów Szos (zobacz Facebook Pohulanka Fun-club)


Edward Poskier

W związku z tą drugą pasją często gościmy u siebie dziennikarzy, redaktorów z tej dziedziny m.innymi Edward Poskier również wielki miłośnik kotów napisał o nas wspaniały artykuł. Bardzo dziękujemy Panu Edwardowi za zainteresowanie naszą „kocią rodzinką” (zobacz artykuł)


Nasze koty na świecie

Nasze koty zamieszkały w wielu państwach Europy m.innymi w Hiszpanii w pięknej,słonecznej Gran Canarii zamieszkały 2 kocurki – synowie naszego kota RelxPohulanka*pl. Kociaki zostały „zauważone” i pokazane, opisane przez dziennikarza w gazecie La Provincia (zobacz artykuł) – jesteśmy dumnie z naszych kociąt


Dokładamy wszelkich starań dobierając kocury i kotki hodowlane aby nasze kocięta zarówno pod względem wyglądu i charakteru odpowiadały standardowi rasy mco. Staramy się aby nasze kocięta były dobrze socjalizowane,bardzo kontaktowe-towarzyskie.
ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszej Pohulanki oraz do śledzenia naszej strony gdzie będziemy starać się na bieżąco informować o tym co się u nas dzieje.

ZAPRASZAMY również na Facebook: POHULANKA*PL